Sıkça Sorulan Sorular

1) Eğitim sisteminiz kaç kurdan oluşuyor?

Eğitim sistemimiz başlangıçtan itibaren toplam 6 seviye, 12 kurdan oluşuyor.

2) Ne kadar sürede İngilizce öğrenebilirim?

İngilizce öğrenme süresi kişilerin İngilizce seviyelerine göre değişmekle beraber başlangıçtan başlayan bir öğrenci için en az 8 aylık bir eğitim iyi  bir şekilde konuşma, yazma, dinleme ve okuma için yeterlidir.

3) Aktivite ya da konuşma dersleri düzenliyor musunuz?

Kurs içinde ya da dışında düzenlediğimiz oyunlar geziler ve sinema aktiviteleriyle beraber haftaiçi 4 gün,  konuşma ve yazma derslerimiz günlük derslere ek olarak verilmektedir.

4) Derslere devam zorunluluğu var mı?

Öğrencinin kurda başarı sağlayabilmesi için derslerin en az %80’ine katılması zorunludur.

5) Dersimi ya da sınavımı kaçırırsam ne yapmam gerekiyor?

Eğer öğrenci geçerli bir mazeret bildirerek derse ya da sınava gelemezse öğrenciden sınav ya da ders için cüzi bir miktar ek ücret alınarak eğitim verilir, geçerli bir mazereti yoksa ek ders ya da sınav ücretinin maliyeti değişiklik gösterebilir.

6) Dersleri Türk Öğretmenlerle mi , Yabancı Öğetmenlerle mi düzenliyorsunuz?

Cambridge Academy’de derslerin tamamı sadece yabancı öğretmenlerle düzenlenir ve ders anlatım dili sadece İngilizcedir.

7) Neden haftaiçi hergün eğitim veriyorsunuz?

Bir dili öğrenme aşamasında öğrendiklerini her gün tekrar etmenin , düzenli olarak İngilizceye maruz kalmanın öğrenimi  kolaylaştırdığını ve yoğun eğitim programının,  kur bitiminde öğrencinin başarı oranını daha yüksek seviyelere ulaştırdığının bilincindeyiz.Bu nedenle İngilizce konuşmaktan endişe duyan, ‘anlıyorum ama konuşamıyorum’  diyen öğrenci adaylarımız için yoğun konuşma aktivitelerimiz ve çeşitli eğitim materyallerimizle haftaiçi her gün eğitim vererek endişelerinden kısa sürede kurtulmalarını sağlıyoruz.

8) Neden sadece yabancı öğretmenlerle eğitim veriyorsunuz?

Cambridge Academy  eğitim sisteminde sadece yabancı öğretmenlerle eğitim veriyoruz çünkü dünya standartlarında bir eğitim sistemini benimsiyoruz.Sizlere yurt dışında alacağınız İngilizce eğitimini Türkiye’de alma imkanı sunuyoruz.Öğrencinin dili, doğru aksan ve profesyonel eğitim sistemiyle öğrenmesi için ders içerisinde öğretmen ve öğrenci iletişimini yalnızca İngilizce olarak sağlıyoruz.

9) Öğrenci gruplarınız kimlerden oluşuyor?

Öğrenci gruplarımız her ülkeden öğrencileri kapsıyor bu sayede öğrenciler birbirleriyle iletişim kurarken yalnızca ortak dil olan İngilizceyi kullanıyorlar.

10) Akademik eğitim veriyor musunuz?

Cambridge Academy olarak Yabancı Öğretmenlerimizle IELTS, TOEFL sınavlarına yönelik akademik, sınıf ve özel ders eğitimleri veriyoruz.

11) Eğitimleriniz sadece gramer ağırlıklı mı?

Yalnızca gramer (dil bilgisi) ağırlıklı eğitim vermiyoruz.Eğitim programlarımız da konuşma, yazma, okuma, dinleme, kelime ve dil bilgisi eşit olarak verilir.

12) Cambridge Academyi neden tercih etmeliyim?

Cambridge Academy eğitim sistemi yurt dışında ki eğitim standartlarında eğitim verir ve öğrencinin başlangıçtan itibaren ilerleyişini adım adım takip ederek dil eğitimini profesyonel bir şekilde tamamlamasını sağlar.Güvenilir ve kaliteli eğitimin adresidir.

13) Sizi diğer kurumlardan ayıran özellikler nelerdir?

Bizi diğer kurumlardan ayıran en önemli özellik sadece Yabancı Öğretmenlerle çalışmamızdır. Uluslararası karma öğrenci gruplarımızla sadece İngilizce eğitim veren tek kurumuz.Bununla beraber Cambridge Academy olarak eğitim almak için kurumumuza gelen her öğrenciye ücretsiz sınav ve deneme dersi veriyoruz güvenilirliğimizi sizlerle paylaşarak alacağınız eğitimi satın almadan önce sizlere sunuyoruz.

14) Bir seviye kaç kurdan oluşuyor?

Bir seviye iki kurdan oluşur.Kayıt olan öğrenci bir seviyeyi en az toplam iki ayda tamamlar.

15) Öğrencilerin fikir ve önerilerini dikkate alıyor musunuz?

Cambridge Academy olarak öğrencilerimizin memnuniyeti için şikayet ,istek ve önerileri takip ederek yenilikçi çözümler üretiyoruz.

16) Kayıt dondurma imkanım var mı?

Öğrenci dersi satın aldıktan sonra kayıt dondurmak isterse bizlere sınıf açılmadan önce haber vermesi durumunda kaydını dondurabiliyoruz.

17) Sınıfım açılmazsa ne yapmam gerekiyor?

Sınıf açılması için en az 5 kişinin kayıt olması gerekmektedir.Sınıfın açılıp açılmayacağıyla ilgili öğrenci bilgilendirilir ve bir süre beklemek isterse sınıf açılana kadar bekleyebilir. Sınıf açılmaması durumunda ödeme yapıldıysa öğrencinin vazgeçme hakkı bulunmaktadır ve ödenen para kendisine iade edilir.

18) Satın aldığım eğitimi iptal edebilir miyim?

Satın alınan eğitim geçerli bir mazeret bildirilirse ders başlamadan iptal edilerek ücreti iade edilebilir.

19) Eğitimden memnun kalmazsam ne olur?

Eğitimden memnun kalmamanız durumunda buna sebep olan nedenleri araştırıp çözüm üretmek adına sizlerle yakından ilgileniyoruz.

20) Ödemelerimi nasıl gerçekleştirebilirim?

Ödemelerinizi nakit, eft/havale banka ya da kredi kartıyla gerçekleştirebilirsiniz.Garanti bankası kartına taksit imkanımız bulunmaktadır.